جدیدترین اخبار

در این وبلاگ جدیدترین اخبار روز، گردشگری، حمل و نقل، آشپزی و... تقدیم حضور شما خواهد گردید

جدیدترین اخبار

در این وبلاگ جدیدترین اخبار روز، گردشگری، حمل و نقل، آشپزی و... تقدیم حضور شما خواهد گردید

اخبار حمل و نقل، مسکن، گردشگری، اقتصادی و... از جمله اخباری هستند که همیشه برای همه ما اهمیت زیادی داشته اند؛ لذا تلاش ما بر این است که بتوانیم جدیدترین اخبار را در کمترین زمان ممکن برای شما منتشر کنیم. همواره منتظر انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

  • ۰
  • ۰

در حال حاضر ما از تکنولوژی هایی اسفاده می کنیم که زندگی ما را بسیار راحتر کرده اند. در حل حاضر ما می وخایهمی در مورد یکی از این وسایل مقاله ای را در اختیار شما بگذاریم پس در ادامه با ما همراه باشید. از گذشته تا به امروز انسان به دنبال تغییر و تنوع بوده است. اگر در زمان کمی عقب تر برویم به یاد می آورید که در سردر مغازه ها تابلوهای بسیار ساده ای وجود داشتند که حتی در اوایل رنگی هم نبودند، بعدها تابلوهایی ساخته شدند که به صورت الکترونیکی بودند اما از لحاظ مصرف برق به صرفه نبودند. با گذشت زمان کم کم این ذهنیت بوجود آمد تا وسیله ای طراحی شود که هم به لحاظ ظاهری دارای جلوه بصری خوبی باشد، هم تبلیغات مورد نیاز را به بهترین شکل به رهگذران و مردم القا کند و البته کمترین میزان مصرف انرژی را داشته باشد.

تلویزیون شهری

حال این تغییرات و تنوع را ما با راه رفتن در شهر و دیدن المان های شهری همچون: تلویزیون های شهری، مبلمان شهری و پارک های ژوراسیک می توانیم مشاهده و درک کنیم. امروزه شهرداری های شهرهای مختلف کشورمان سعی بر این دارند تا از المان هایی همچون تلویزیون شهری، فرهنگی خوبی را در میان مردم جای بیندازد.

در سال های اخیر این صفحات عظیم در تمامی میادین شهر و ساختمان های بلند در کل جهان به چشم می خورند. در این صفحات به طور معمول تصاویر پویا که در بعضی فکر های ذهن ما شکل گرفته است تاثیر غیر مستقیم جالبی داشته و می گذارد. فیزیک نوعی از فضای شهر در حال پیدایش است که اصولا با آنچه که در نظر ما بود فرق ها و تفاوت های چشم گیری دارد. به طور کلی می توان گفت بیشتر تلویزیون های شهری امروزه در جهت تبلیغات مورد استفاده قرار می گیرند که تاثیر خوبی را هم توانسته اند بر چرخه اقتصاد و تجارت کشوری بگذارند و اطلاعات جامعی را در همه زمینه ها در اختیار مردم قرار دهند.

تابلو روان LED

در عین حال ترکیب شدن نور و صدا شکل سرگرم کننده ای را برای مردم که در سطح شهر در حال انجام کارهای روزمره خود هستند بوجود آورده اند. از دیگر المان های شهری که معمولا در بخشی از فضاهای خالی شهر برای بازی و سرگرمی کودکان تعبیه شده اند، پارک ژوراسیک می باشد. در این پارک ها از مجسمه های متحرک و غیر متحرک متشکل از حیوانات ماقبل تاریخ استفاده شده است که نظر همگان و به خصوص کودکان را به خود جلب می کنند.

یکی از مهمترین شرکت هایی که سالهاست در حوزه تولید، نصب و راه اندازی خدمات شهری فعالیت می کند، سپهر صنعت آداک نام دارد. شما می توانید با مراجعع به وبسایت سپهر صنعت اطلاعات خوبی از انواع المان ها و تجهیزات شهری ذکر شده کسب کنید. این شرکت در زمینه تولید انواع تلویزیون های شهری و مبلمان شهری توانسته کمک شایانی به شهرداری های شهرهای مختلف کشورمان برساند.

مبلمان شهری

نمونه بارز این تجهیزات شهری بخصوص مبلمان را می توان در پارک هایی همانند آب و آتش معروف خودمان در تهران و البته پل زیبای طبیعت مشاهده کرد. بدون شک این مبلمان نوین به همراه برج های نوری توانسته اند چهره زیبا و دلنشینی را به شهر بدهند.

اما گفتیم برج های نوری... احتمالا بارها و بارها این برج ها را در نقاط مختلف شهر خصوصا میدان های بزرگ و پرتردد مشاهده کرده اید که برای روشن کردن منطقه وسیعی در زمان تاریکی بسیار پرکاربرد می باشند.

شمار زیادی از این برج های نوری در ورزشگاه و استادیم های وررزشی همواره به کار گرفته می شوند که وضوح دید تماشگران بازی را به شدت بالا می برد. مطمئنا نباید از تاثیر بالای تجهیزات و خدمات شهری بر رفاه عمومی نیز ساده گذشت!

تابلو VMS

نوع دیگری از مهمترین تجهیزات شهری که بارها هم آنها را مشاهده نموده اید، تابلو VMS نام دارد، پر کاربردترین مصارف آن در جاده ها و اتوبان های خارج و داخل شهر می باشد که لازم است تمام راننده ها برای انتخاب مسیر و رعایت حداقل سرعت اتومبیل خود از این تابلوهای VMS کمک بگیرند. این تابلوها به خاطر کاربرد مهم خود بسیار مورد استقبال پلیس راهنمایی و رانندگی هم قرار گرفته اند که باعث شده هر روزه تعداد آنها در جاده ها بیشتر و بیشتر شود.


منبع: http://khabar-avijeh.blog.ir

  • ۹۶/۰۱/۳۰
  • امین رضایی