جدیدترین اخبار

در این وبلاگ جدیدترین اخبار روز، گردشگری، حمل و نقل، آشپزی و... تقدیم حضور شما خواهد گردید

جدیدترین اخبار

در این وبلاگ جدیدترین اخبار روز، گردشگری، حمل و نقل، آشپزی و... تقدیم حضور شما خواهد گردید

اخبار حمل و نقل، مسکن، گردشگری، اقتصادی و... از جمله اخباری هستند که همیشه برای همه ما اهمیت زیادی داشته اند؛ لذا تلاش ما بر این است که بتوانیم جدیدترین اخبار را در کمترین زمان ممکن برای شما منتشر کنیم. همواره منتظر انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

  • ۰
  • ۰

همه ما از دیرینه تا به امروز از نوشیدنی های مختلفی استفاده می کردیم که محبوب ترین نوع انها چای و قهوه بوده است. امروزه کشور ایتالیا توانسته است قهوه را به روش های های مختلف درست کند و این سبک ها را به نام خود در اورده که بسیاری از کافه ها معمولا از این سبک ها و روش ها استفاده می کنند.

قهوه نوشیدنی محبوب همه مردم جهان است؛ به نوعی می توان گفت که حداقل همه مردم جهان روی این مورد یعنی نوشیدن قهوه با یکدیگر اشتراک دارند! انواع مختلفی از قهوه جدا از بحث برند آنها وجود دارد که هر یک بنا به مسائل متفاوت مثلا شرایط جغرافیایی در مناطق گوناگونی از این کره خاکی محبوبیت دارند.

قهوه

قهوه

معمولا قهوه را با نام ایتالیا می شناسند چراکه ابداع‌گر بیشتر انواع قهوه‌ها ایتالیایی ها بوده اند؛ لذا در صورت سفر به ایتالیا جهت سپری کردن تعطیلات و یا بازدید از جاذبه های گردشگری آن همچون برج پیزا یا شهرهای معروف ونیز و رم، حتما لحظاتی دلنشین را هم در کافه های معروف ایتالیایی صرف کنید و از نوشیدن انواع قهوه های ایتالیایی لذت ببرید. به هر حال لذت نوشیدن قهوه ایتالیایی در ایتالیا فرصتی است که شاید تنها یکبار رخ دهد.

در مقاله ای که امروز برای شما آماده کرده ایم به معرفی سه قهوه بسیار محبوب دنیا خواهیم پرداخت تا شما نیز بتوانید در هنگام خرید قهوه بهترین تصمیم را اتخاذ کنید.

اسپرسو

تقریبا می توان گفت اسپرسو یکی از پرطرفدارترین انواع قهوه در همه جای جهان است، حتی در ایران کشور خودمان! اسپرسو تلخی بسیار منحصر به فردی دارد و نسبت به دیگر انواع قهوه غلیظ تر است. این قهوه برای نخستین بار در میلان ایتالیا ابداع شد که از سالها قبل تا حال حاضر بعنوان قهوه پایه برای درست کردن دیگر انواع قهوه مثل کاپوچینو، لاته ماکیاتو و آمریکانو بکار رفته است.

اسپرسو

اسپرسو

همانطور که گفتیم اسپرسو یکی از غلیظ ترین انواع قهوه است که حدود ۹۰ الی ۱۶۰ میلی گرم کافئین در هر ۷۰ میلی لیتر آن وجود دارد که مقدار نسبتا زیادی است! توصیه می کنیم این نوشیدنی را به هیچ عنوان در محل کار ننوشید، چراکه در ابتدا همچون موادی که نوعی دوپینگ بحساب می آیند(!)، به شما انرژی غیرقابل باوری می بخشد اما پس از مدت کوتاهی ناگهان احساس خستگی وحشتناکی را احساس خواهید نمود!

برای خرید مطمئن قهوه باکیفیت در کشورمان نیز توصیه می کنیم معتبرترین فروشگاه های فیزیکی یا حتی فروشگاه های اینترنتی مثل تیرینک را انتخاب نمایید. در خارج از کشور نیز فروشگاه اینترنتی Nespresso را داریم که محصولات آن به سراسر جهان در چندین قاره مختلف دنیا فرستاده می شود.

کاپوچینو

کاپوچینو که کلمه ای ایتالیایی است به معنای “کلاه کوچک” می باشد. بدون شک این نوشیدنی ایتالیایی یکی از لذیذترین ترکیبات قهوه است که هر کسی با نوشیدن آن احساس تازگی و نشاط خواهد کرد.

کاپوچینو

کاپوچینو

شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید چگونه نام این نوشیدنی شد کاپوچینو! فرقه ای از راهبان کاتولیک وجود داشتند که به نام کاپوچین معروف بودند و کلاهی سیاه بر سر می گذاشتند؛ حتما برای شما هم تعجب آور خواهد بود وقتی بشنوید که ایتالیایی ها تنها به این دلیل که کف شیر و پودر قهوه ی پاشیده شده روی یک فنجان قهوه شبیه به نوع لباس این راهبان بود را کاپوچینو نامیدند!

کاپوچینو

کاپوچینو

همانگونه که پیشتر ذکر شد، نوشیدنی پایه این قهوه نیز، اسپرسو است. برای تزئین کاپوچینو نیز معمولا از پودر قهوه و خامه استفاده می گردد.

لاته ماکیاتو

لاته ماکیاتو نیز یکی دیگر از مشتقات بسیار لذیذ اسپرسو است. ماکیاتو را می توان نوشیدنی چند رنگ هم نامید که ظاهری بسیار زیبا و دلنشین دارد. این نوشیدنی هم از دیگر شاهکار ایتالیایی هاست و در لغت نیز به معنای “نشانه گذاری شده” می باشد.

لاته ماکیاتو

لاته ماکیاتو

این نوشیدنی نیز به دلیل شباهت های زیادی که با دیگر مشتقات قهوه دارد، اغلب با کاپوچینو اشتباه گرفته می شود! در حقیقت تفاوت اصلی در میزان و نحوه ترکیب شیر با نوشیدنی پایه یعنی اسپرسو است که این دو را از یکدیگر متمایز می کند.

لاته ماکیاتو

لاته ماکیاتو


منبع:

http://www.jadehayesabz.ir

  • ۹۵/۱۲/۲۶
  • امین رضایی